Allen Bradley 22C-D010N103
  • Allen Bradley 22C-D010N103Allen Bradley 22C-D010N103
Allen Bradley 22C-D010N103
As a professional supplier, Yueyang Tongtu offers the Allen Bradley 22C-D010N103, which is in stock, as a compact inverter that is highly suitable for the control architecture of modern intelligent factories. It features a built-in Ethernet port and USB power-free debugging, and is specifically tailored for the demand of small and medium-sized power motor drives in 380V/480V systems with a rated current of 10A or less.
Communication and debugging capabilities
Model replacement
Parameters
Parameter Specification
Model Allen Bradley 22C-D010N103
Rated Input Voltage 380V - 480V AC (±10%)
Input Frequency 50/60 Hz
Rated Output Current 10.0 A (continuous current FLA)
Output Frequency Range 0 - 400 Hz
Digital Input (DI) 6
Digital Output (DO) 2
Analog Input (AI) 2
Analog Output (AO) 1
Relay Output (RO) 1
Storage Temperature -40°C ~ +70°C
Altitude ≤ 2000 meters (over 1000 meters requires reduced usage)
Relative Humidity 5% - 95% (no condensation)